התקשרו עכשיו : 03-6045047

השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

Top Magazin – איך עושים בית?

Top Magazin – איך עושים בית?

צלם: עמית גירון , עוזי פורת

אדריכלית הפרויקט: יולי וולמן

 

ששה אנשי מקצוע מהטובים התכנון והבנייה בישראל מספרים לטופ מגזין על ההצלחות והחלומות שלהם ועל הסגנון ומקורות ההשראה שהם מביאים איתם לכל פרויקט.

 

אייל אורן, מפקח

 

 

1. תכנון וביצוע בית חכם: כיצד משפיע על העבודה?

לתפיסתי, תכנון נכון מתחיל בהטמעת יתרונות הבית החכם בקרב הלקוח. לאור העובדה שכיום המערכות מתאפיינות בפשטות ובנוחות ומאפשרות מגוון פעולות רחב מאוד, רצוי להתחיל את שלב התכנון בהפחתת הפחד הקיים ממערכות מתקדמות על ידי המחשה פיזית של יכולותיהן. במהלך התכנון, יש לתת דגש על תכנון לוחות קטנים וקומפקטים, שמאפשרים ניצול שטח לטובת גורמים אחרים לצד הקפדה על תכנון מודאלרי והשארת מקום עתידי ליישום של פתרונות טכנולוגיים שאינם קיימים כיום. מכיוון שמשלב התכנון ועד השימוש חולפות כשנתיים ועלויות הצנרת נמוכות, אני ממליץ ללקוח ולמתכנן לעשות מקסימום הכנות בתשתית הצנרת לבית חכם וציוד האודיו-וידאו.

2. איך היית מגדיר את סגנון העבודה שלך?

כמנהל פרויקטים של חברה שמתמחה בבנייה של בתי יוקרה, סגנון עבודתי מייצג מקצועיות שמשולבת בתרבות ניהולית של חברת בנייה ותיקה ומנוסה. אבני היסוד החשובות לי במיוחד להצלחת פרויקט הן אמינות ויושרה, שבאים לידי ביטוי בייצוג הלקוח ובשמירה על האינטרסים שלו, איכות בנייה ושירות ברמה הגבוהה ביותר, ניהול ומיקסום משאבים, הגדרת יעדים ומעקב אחרי ביצועם, עמידה בלוחות זמנים, התאמה ובקרת תקציב.

אני מתעקש על גיבוש והובלת צוות נבחר של יועצים, קבלנים וספקים שמותאם באופן ייחודי לצרכי הלקוח, משלב התכנון ועד למסירת המפתחות. בעבודתי, אני משתדל להימנע מתחושת אי-ודאות ושיטת ה”סמוך – הכול יהיה בסדר”. אין לה מקום בניהול פרויקטים יוקרתיים ומורכבים.

אני מאמין בתיאום ציפיות יסודי ומעמיק עם כל הגורמים ולאחר מכן בהנחייה ובהכוונה קפדנית לכל אורך הדרך.

3. מאיפה אתה מקבל השראה?

בדרך כלל, אני מקבל את ההשראה מהלקוחות שלי – מנהלים ובעלי חברות גדולות שהצליחו בענק ושעדיין נשארו “בני אדם עם הרגליים על הקרקע” ולא חטאו בחטא היוהרה.

4. ספר על הפרויקט שאתה גאה בו במיוחד.

מדובר בשיפוץ של בית גדול בהרצליה פיתוח עבור לקוח מחו”ל. הבית עמד שנים רבות כפיל לבן ובמסגרת הפרויקט שופץ, שונה ונבנה מן היסוד. נחפר ונבנה מרתף תחתיו מבלי להרוס אותו כדי לשמר גובה מפלס קרקע המאפשר מבט לים. חצי שנה לפני מועד הסיום המשוער, ביקש הלקוח להקדים את סיום הפרויקט כדי שיהיה מוכן לעריכת מסיבת בר מצווה לבנו עם אורחים רבים מחו”ל. לשמחתי, הנבחרת המנצחת שלי נרתמה לעבודה מאומצת במשמרות כפולות ומכופלות כדי לעמוד ביעד בהצלחה. כיום, מוערך שוויו של הבית בכ-40 מליון שקל ולאחרונה הוא אף נבחר לאחד מעשרת הבתים היפים בישראל.

5. מהו פרויקט החלומות העתידי שלך?

לאחר 21 שנות בנייה ויצירה של 300 בתים, בהגינות, במקצועיות ובשקיפות מלאה, אני יכול להעיד על עצמי שאני “בנוי לכל חלום”.

 

יולי וולמן, אדריכלית

1. תכנון וביצוע בית חכם: כיצד משפיע על העבודה?

תכנון בית חכם מאפשר לי, כמעצבת ואדריכלית, להניח לסגנון החיים של דיירי הבית לקבוע את האופן שבו יתנהלו המערכות החשמליות בבית וכן להגיע לרמת הפונקציונליות הגבוהה ביותר האפשרית. כלומר, ההגדרה וההחלטה על פתיחת וסגירת מעגלי תאורה, למשל, יכולה להתאים במדויק לסדר היום של המשפחה ולהעדפות שלה. עיצוב הבית החכם מאפשר לי גם לעצב עם קירות נקיים מאינפורמציה מיותרת ולהשתמש באביזרים מעוצבים בדיוק לפי הטעם שלי ושל הדיירים, ללא מגבלות.

2. איך היית מגדיר את סגנון העבודה שלך?

סגנון העבודה שלי  תלוי בתהליך היצירה. אני מבקשת לענות על צורך או על דרישה ולהגשים חלום. אני מבקשת ליצור דו שיח בין הפונקציה לעיצוב. אני משתדלת להימנע מטרנדים ומאופנות שרווחות באותה תקופה ומנסה ליצור את התמהיל הנכון בין החומרים לצורות וליצור סביבת חיים נקייה, אך עם זאת מלאת יופי ועניין.

3. מאיפה את מקבל השראה?

ההשראה מגיעה מהרחוב, בארץ ובחו”ל, מאמנות ומהקולנוע. ספגתי הרבה השפעה מאדריכלים ידועים כמו פרנק לויד רייט או טדאו אנדו, אך גם ממעצבי מוצר צעירים בתחילת דרכם המקצועית.

4. ספרי על הפרויקט שאת גאה בו במיוחד.

פרויקט שאני גאה בו במיוחד הוא תכנון בית פרטי שמהווה אכסדרה לאמנות ישראלית ועם זאת מקנה תחושה משפחתית חמימה. תהליך הבנייה של המבנה הפך את כל העוסקים במלאכה לנבחרת מלוכדת שעבדה בשיתוף פעולה מלא ומתוך דאגה כנה לביצוע מושלם. פרויקט אחר שאני גאה בו הוא עיצוב דירת מגורים שחדר אחד בה הוסב למרפסת. הדירה מתוכננת ברמת פירוט גבוהה, כך שהמרכיבים הקטנים שבה מרכיבים את השלם לעיצוב מושלם.

5. מהו פרויקט החלומות העתידי שלך?

פרויקט החלומות שלי הוא פרויקט שיציב בפניי אתגר חדש של דרישות גבוהות ושל שימוש בחומרים חדשים ומציאת המינון הנכון ביניהם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

להשארת פרטים:

כתבו עלינו נוספים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל